Polecamy · W co się bawić

Uczymy się z Czu Czu

1-DSC_0174 1-DSC_0172Chciałam już dawno podzielić się z Wami tą marką. Zawsze brakowało okazji. Gdzieś na zdjęciach z różnych postów przemykały produkty Czu Czu, ale zawsze jako tło. Dziś przedstawiam je w roli głównej.

Warto, warto i jeszcze raz warto je mieć. Jedne z najchętniej wybieranych gier/plansz/kart edukacyjnych przez Agatkę. Pierwszym produktem Czu Czu przez nas posiadanym były karty „Znam Literki” i „Znam Cyferki”, które Agatka znalazła pod choinką podczas poprzednich Świąt Bożego Narodzenia. Wtedy postawiłam na bardzo edukacyjny zestaw prezentów, który jak się okazało był trafiony w 10 :) Karty „Znam Literki” uczą całego polskiego alfabetu. Przy każdej literce przedstawiona jest rzecz lub zwierzę, którego nazwa zaczyna się na tą literkę. Dodatkowo każda literka wydrukowana jest za pomocą punktowego obrysu, dzięki któremu dziecko może samodzielnie ową literkę napisać.

„Znam Cyferki” to również zestaw 32 kart w tym wypadku, jak sama nazwa wskazuje, z cyferkami do pisania na takiej samej zasadzie jak literki oraz karty z zagadkami wymagającymi liczenia. Do jednych i drugich dołączony jest mazak i ściereczka – moim zdaniem świetne rozwiązanie, ponieważ to co się na kartach napisało można wytrzeć i poprawić, bądź ćwiczyć pisownię za każdym razem kiedy dziecko ma na to ochotę. Nie skłamię w najmniejszym stopniu kiedy powiem, że dzięki tym kartom Agatka nauczyła się liczyć do 10 i poznawać litery. Teraz świetnie liczy do 14 (czasem uda jej się do 18), i zna literki A, B, I, K, M, O, S, T, W. Umie do nich dołączyć słówka, które się zaczynają na te literki i umie je czytać nie tylko z tych kart ale wszędzie, gdzie je zobaczy :)

1-DSC_0170 1-DSC_0169Kolejne produkty, które posiadamy z serii Czu Czu, to prezent od Cioci i Wujka – „Zagadki Czu Czu” oraz „Akademia Czu Czu”. „Zagadki Czu Czu” to zestaw spiętych ze sobą kart z przeróżnymi zagadkami. Na pierwszej karcie znajdują się trzy pytania, na następnej odpowiedzi. Świetna sprawa podczas długich podróży autem, albo po prostu mini lekcji domowych :) „Akademia Czu Czu” to książeczki z zagadkami oraz ćwiczenia, w których Maluch musi np zaznaczyć 2 różnice w obrazkach, przedmioty takiego samego koloru, rzeczy o takim samym zastosowaniu etc.

1-DSC_0003 1-DSC_0005 1-DSC_0158 1-DSC_0165 1-DSC_0167 1-DSC_0176 1-DSC_0179 1-DSC_0180W październiku kupiliśmy też na prezent urodzinowy dla kolegi Agatki zestaw „Rączka rysuje pojazdy”. Świetna zabawa dla chłopców i nie tylko ;)

Wszystkie zestawy są podzielone na grupy wiekowe. My aktualnie korzystamy z grupy 3-4 lata. Agatka sprawdza się w nich świetnie. Niejednokrotnie jestem zszokowana jej wiedzą i inteligencją oraz bystrością. Uczy się błyskawicznie. Już mam na oku kolejne zestawy Czu Czu i na pewno będziemy powiększać też o grupy dla starszych dzieci.

Zestawy są rewelacyjnym pomysłem na prezent pod choinkę, a także na urodziny, ale również bez okazyjny do poszerzania wiedzy i umiejętności dzieci. Polecam w 100%

Do kupienia w sieci sklepów Empik, Rossmann, Smyk, Matras.

1-DSC_0184 1-DSC_0185

4 myśli na temat “Uczymy się z Czu Czu

  1. czu czu jest super:-) mamy wiele różnych zestawów. Chociaż ostatnio nastąpił moment że się moim dzieciom znudziły chwilowo, więc albo muszę nowe skombinować albo to przeczekać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s