Agacina - jedyna taka!

Mamo ja chcę

Od rana dzisiaj słyszę „Mamo kiedy będzie lód? Mamo chcę żeby spadł śnieg! Mamo chcę do lasu! Chcę na polanę! Mamo, ja chcę być Bambi!

Na odpowiedź, że żeby być Bambi musi iść do lasu, tam zamieszkać i jeść trawę, korę i liście odpowiedziała płacząc „ale Tobie będzie przylro i będziesz tęskniła…” a na odpowiedź, że idzie wiosna i teraz nie będzie już padał śnieg, słyszę „Mamo, ale ja chcę!” Co raz częściej słyszę „ALE JA CHCĘ”

I dalej „Mamo, ja mam dziś zły humol.

Następnym lazem na bal przebielańców chcę być czalownicą.

Następnym lazem na bal przebielańców chcę być ptaszkiem.

Następnym lazem na bal przebielańców chcę być Tuptusiem, … pająkiem, … księżniczką Malią, … pszczołą!I płacz z byle powodu, wróć – powód zawsze się znajdzie, np w tym odcinku Bambi nie biegał z innymi jeleniami, a Tata musiał iść do pracy, a na śniadanie nie będzie spagetti, a na dworze zimno, albo świeci słońce i Ona chciałaby się opalać na kocyku pod drzewem!

Nie wiem czy to skutek uboczny stanu podgorączkowego, zły dzień, kobiece skoki hormonów ( w tym wieku o.O ?!) czy wielkimi krokami zbliża się b u n t  c z t e r o l a t k a???

A do końca dnia jeszcze daleko…

1-DSC_0027 1-DSC_0029

6 myśli na temat “Mamo ja chcę

  1. oo to na następne parę lat masz problem z głowy co do strojów :p
    jak Magdę dopadnie to też ma taki dzień i wszystko co powiesz to źle,płacz no chce człowiek dobrze a i tak nic z tego nie wychodzi :(
    ostatnio miała fazę na pytania o ludzkie kości i dinozaury
    Ps zdrówka

  2. Oj normalka :-)))) jest bunt dwulatka, trzylatka, czterolatka..i tak po kolei potem nastolatka. Trzeba uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości i dzielnie iść do przodu pomimo że czasami ciężko :-)) Ściskam Was !!

    1. Niestety, tak jest ;) W sumie Agatka bardzo dała mi popalić w wieku dwóch lat. To był czas okropny i dla niej i dla mnie. Z perspektywy czasu łatwiej mi ocenić swoje błędy i jej potrzeby. Teraz jest trochę lżej, bo czasem uda się ją namówić do słuchania, ale i tak wykorzystuje moje pokłady cierpliwości do maksimum! ;) Dziękuję Kochana, wzajemnie ściskam! :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s